Metody Terapii

Wojciech Imroth

 
Każda metoda terapii zachowawczej ma na celu stymulować organizm pacjenta do gojenia się oraz kontrolować procesy adaptacji tkanki.
 
 

Osteopatia

 

Osteopatia polega na wspomaganiu naturalnych procesów gojenia się organizmu poprzez oddziaływanie manualne ze strony terapeuty. Każdy z nas posiada zdolności gojenia się i naprawy, w tym niezliczone mechanizmy kontrolujące stan równowagi zachodzących w nas procesów - homeostazę.
Osteopatia postrzega człowieka całościowo. Diagnostyka, jak i leczenie oparte są na wnikliwej wiedzy anatomicznej, fizjologicznej i patologii. Osteopatia jest unikalną filozofią postrzegania człowieka jako całości, której celem jest poszukiwanie zdrowia, a nie choroby.

Fizjoterapia

 

Fizjoterapia jest to zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na różnego rodzaju bodźce. Bodźcami wykorzystywanymi przez fizjoterapię mogą być ruch (kinezyterapia), bodźce manualne aplikowane przez terapeutę (terapia manualna), fizykalne, takie jak światło, prąd, czy pole magnetyczne (fizykoterapia) jak i wiele innych.
Celem jest eliminacja dolegliwości umiejscowionych w układzie nerwowo-mięśniowo-szkieletowym oraz zapobieganie postępowi i nawrotom tych dolegliwości.

 
 
Wojciech Imroth

Rehabilitacja Ortopedyczna
Wszystkie prawa zastrzeżone
Warszawa 2012

(+48) 790 415 485
(+48) 503 647 032
wojciech.imroth@gmail.com
www.imroth.pl

NZOZ Renort
ul.Teligi 5, Warszawa
(+48) 509 624 814
(22) 643 01 52
www.renort.pl